Yeni Macbook Air Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Apple’ın 30 Ekim etkinliği başlaması ile birlikte  yeni ürünler tanıtılmaya başlandı.Yeni ürünlerinden bir tanesi Macbook Air .İşte yeni Macbook Air özellikleri ve piyasaya çıkış tarihi.

Macbook Air Özellikleri 

Yeni Macbook Air modellerinde tasarımdaki değişiklik göze çarpıyor.Macbook Air’in tüm parçalarının değiştiğini belirten Apple ,yeni modelinde ekran ve kasa modelini değişmiş olduğu göze çarpıyor.Daha ince tasarım ve bununla kalmayıp Touchpad bölümünde de klavye kısmında da değişiklikler göze çarpıyor.

Yeni Macbook Air Modellerinde Retina Ekran değişikliği göze çarpıyor.4 milyon piksel değeriyle oldukça yüksek bir çözünürlük sunacak olan modelin %48 daha yüksek renk değeri sunduğu açıklandı. 13.3 inçlik bir panel ile gelen Yeni MacBook Air, ekran üzerinde FaceTime kamerayla beraber geliyor.

 

İşlemci ve Özellikler

Yeni Macbook Air modelinde yer alan işlemciler 8.nesil Intel olarak açıklandı. Intel dual – core i5 işlemcileri kullanan cihaz, 16 GB RAM bellek miktarına kadar ümraniye eskort kullanabiliyor ve RAM bellekler 2133 MHz seviyesinde. Depolama kısmında ise 1.5 TB değerine kadar bir SSD kullanılmış. SSD’nin %60 daha hızlı olduğunu da belirtelim.Pil Ömrü  tüm gün dayanan bir cihaz sunulduğu belirtiliyor.

 

Touch ID

Yeni Macbook air  Parmak izi sensörleriyle beraber çalışacak. Güvenliği arttırmak adına T2 güvenlik çiplerini kullanıyor.

 

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz