Netflix’te Otomatik Oynatılan Fragmanlar Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Netflix ana ekranında yer alan şovların veya filmlerin fragmanlarını görmekten bıktıysanız, size iyi haberlerimiz var. Netflix kullanıcı geri bildirimlerini dinledi ve şimdi otomatik oynatılan videoları devre dışı bırakmanın bir yolunu sunuyor.Otomatik oynatmayı  nasıl iptal kapatabiliriz bu sorunun cevabı yazımızda.

Netflix’te Otomatik Kullan Önizlemelerini Devre Dışı Bırakma

Yapmanız gereken oldukça basit , bu ayarı kapatmak için yalnızca bir web tarayıcısından Netflix’te oturum açarak bu özelliği devre dışı bırakmak . Bu ayarı  akıllı telefonunuzdaki, tabletinizdeki veya akıllı TV’nizdeki Netflix uygulamasından yapmanın bir yolu yoktur.

İşte yöntem ;

1.Akıllı telefonunuzda  veya bilgisayarda bir tarayıcı açın ve www.netflix.com adresine gidin .

2: Kullanıcı adınız ve şifrenizle Netflix hesabınızda oturum açın.

3:Ayarlarını özelleştirmek istediğiniz profili tıklayın.Tüm cihazlara göz atarken Otomatik oynat önizlemelerin yanındaki onay kutusunun işaretini kaldırın .

4:Save Kaydet diyip ayarlarınızı kaydedin.

NOT : Profili Düzenle ekranından, Netflix’in bir TV dizisini yayınlarken bir sonraki bölüme otomatik olarak başlamasını önlemek için tüm cihazlarda bir dizideki Otomatik Oynat sonraki bölümünün işaretini kaldırabileceğinizi unutmayın.

Ayarlarınızın hala aktif olmadıysa, Netflix hesabınızdaki başka bir profile geçin ve  daha sonra kendi profilinize tekrardan giriş yapın. Eğer hala ayar aktif olmadıysa Netflix oturumunu kapatın ve tekrar oturum açın.

 

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz