macOS Mojave Özellikleri

Apple’ın tanıttığı en yeni sistem olan Mojave’de bizi ne gibi yenilikler bekliyor.Apple yeni sisteminde ne gibi değişikleri ön plana çıkarıyor işte yeni sistemin özelliklerini yazımızda bulabilirsiniz.

Mojave sistemi şimdilik beta sürümü ile Apple geliştiricileri ve Beta Yazılım Programı’na kayıtlı kullanılanıcılar için kullanılabilir durumda.

Yeni sistem Mojave’nin tanıtımına başlayalım 🙂

1:Dark Mode ( Koyu Mod)

Çoğu kullanıcının ios güncellemerinde beklediği dark mode özelliği mojave sisteminde kullanıma sunulmuş durumda.Dark mode sistem ve yerleşik uygulamalarda sorunsuz bir şekilde çalışıyor.Bazı üçüncü uygulamarda sorun çıkarsada final sürümünden sonra bu sorunun ortadan kalkacağını söyleyebiliriz.Peki Dark Mode özelliğini nasıl kullanabilirim.

Dark Mode Nasıl aktif edilir?

Apple Menüsü>Sistem Tercihleri>Genel>Görünüm Bölümünden koyu modu aktif
edebilirsiniz

 

2:Belgeleri Gruplama

Masaüstündeki dağınıklığa son:).Bu özellik sayesinde masaüstünüzdeki dosyaları tür, son açılış, ekleniş, değişiklik tarihi gibi kriterlere göre bir araya toplayabiliyorsunuz.Peki bu özelliği nasıl kullanabilirim ?

Mojave Belgeleri Gruplama Özelliği Nasıl Kullanılır?

 

Masaüstünde mouse ya da trackpad’inizde sağ tık yapın ve Belge Gruplarını Kullan seçeneğine tıklayın.

Belge Grupları’nıtür, son açılış, ekleniş, değişiklik tarihi gibi gruplandırmak için masaüstünüzde sağ klik atın ve “Belge Gruplarını Şuna Göre Grupla” seçeneğinin üzerine gelerek sizin için uygun olanı seçeneğin üzerine tıklayın.

Dosyalarınızın hepsini görmek için gruplandırmayı tıklamanız yeterli.

3:Homekit 

iOS cihazlarınızda homekit özelliğini kullanıyorsanız bu özellik artık Mojave sisteminde mevcut.Çalışma mantığı ios cihazlarınızda kullandığınız gibi:)

 

 

 

Mojave işletim sisteminin yeni özelliklerini paylaşmaya devam edeceğiz.

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz