macOS High Sierra’da medya tuşu Sorunu

Ana Sayfa » iOS » macOS High Sierra’da medya tuşu Sorunu
macOS High Sierra’da medya tuşu Sorunu

Eylül ayında çıkan güncellemeyle Apple File System’e geçiş yapan macOS High Sierra, yedekleyerek çalışan kullanıcıları epey zor durumda bırakmıştı. macOS High Sierra ile gelen sorun sadece bu değil tabi.Bir diğer sorun ise Medya tuşu sorunu .

Yeni işletim sistemi ile birlikte bu medya tuşu safari’ye devredilmiş durumda.iTunes,Spotify tarzı müzik programları çalışırken Safari tarayıcısına geçiş yaptığınızda diğer programlarda medya tuşunun çalışmadığını göreceksiniz.

Peki bu sorun nasıl düzeltilir.macOS High Sierra’da medya tuşu düzeltme.?

İlk adım olarak üretici firmanın Apple developer hesabı olmadığından güvenlik ayarlarından izin vermemiz gerekiyor.Onun için sırasıyla

1:Terminal editör programını açalım;

2:”sudo spctl –master-disable” kodunu yazıp enter tuşuna basalım.Sizden parola isticektir cihazınızda parola olması gerekiyor bazı durumlarda bu kod şifresiz çalışmıyor.

3:Son işlem olarak uygulamayı yüklüyoruz.  uygulamayı indir  

Herhangi bir sorun durumunda yorum kısmında bize ulaşabilirsiniz.

macOS High Sierra’da medya tuşu Sorunu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Kategoriler

 • ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  macOS Catalina’da iCloud Şartlar ve Koşullar Hatası Çözümü Apple-iPhone Orijinal Olmayan Pil Değişimi Açıklaması Adobe Photoshop “could not complete your request because the file was not found ” hatası ve çözümü iOS 11.2.5 güncellemesi yayınlandı.İşte Detaylar! iPhone X Face ID Nasıl Kapatılır veya Sıfırlanır ? iPhone ve iPad’de VPN Kullanma 2019

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Apple Paylaşım - Tüm Hakları Saklıdır