Macos High Sierra Dns virüsü sorunu

Macintosh cihazlarının daha verimli çalışmasını sağlayan ve tamamen farklı bir dosya sistemine geçiş yapılan sistem olan High Sierra, çıkan yeni güncelleştirmeleri ile daha verimli ve performanslı bir sistem olma yolunda devam ediyor.

 

Bu performans artışının yanı sıra bazı güvenlik açıklarıda ortaya çıkıyor.App Store şifresinin aşılma sorunu, sisteme fiziksel erişimle şifreleri boşa çıkaran güvenlik sorunu ve son olarak DNS güvenlik açığı!

Peki DNS güvenlik açığı ne gibi problemler yaratıyor? Nasıl anlaşılır?

Dns sunucusu güvenlik açığı bilgisayarınızdaki Dns değiştiriyor ve bu değişim sırasında kötü amaçlı olarak hazırlanan sunuculardan trafik yönlendirilmesi yapıyor. Bunun yanı sıra bu güvenlik açığı bilgisayarınıza erişim sağlıyor,bilgisayardaki verilerinizi alabiliyor.Ekran görüntüsü alıp,reklam virüsü,izinsiz dosya indirme gibi işlemleride cihazınızda yapabiliyor.

High Sierra DNS Virüsü Nasıl Anlaşılır?

Sistem tercihleri >Ağ>Gelişmiş>DNS bölümünde sizin girmediğiniz bir dns varsa virüsü maruz kalmış olabilirsiniz.Tabi şunuda belirtmek isterim modeminizdeki Dns kontrol etmeniz gerekiyor.)Örnek Dns:82.163.143.135).Tabi şunu belirtmekte fayda var modeminizin farklı bir dns dağıtmadığına emin olmanız gerekiyor.

Konu hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşmınızı isteriz.Yorum bölümünden bizlere sorularınızı iletebilirsiniz

 

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz