Macos High Sierra Dns virüsü sorunu

Ana Sayfa » Macos » Macos High Sierra Dns virüsü sorunu
Macos High Sierra Dns virüsü sorunu

Macintosh cihazlarının daha verimli çalışmasını sağlayan ve tamamen farklı bir dosya sistemine geçiş yapılan sistem olan High Sierra, çıkan yeni güncelleştirmeleri ile daha verimli ve performanslı bir sistem olma yolunda devam ediyor.

 

Bu performans artışının yanı sıra bazı güvenlik açıklarıda ortaya çıkıyor.App Store şifresinin aşılma sorunu, sisteme fiziksel erişimle şifreleri boşa çıkaran güvenlik sorunu ve son olarak DNS güvenlik açığı!

Peki DNS güvenlik açığı ne gibi problemler yaratıyor? Nasıl anlaşılır?

Dns sunucusu güvenlik açığı bilgisayarınızdaki Dns değiştiriyor ve bu değişim sırasında kötü amaçlı olarak hazırlanan sunuculardan trafik yönlendirilmesi yapıyor. Bunun yanı sıra bu güvenlik açığı bilgisayarınıza erişim sağlıyor,bilgisayardaki verilerinizi alabiliyor.Ekran görüntüsü alıp,reklam virüsü,izinsiz dosya indirme gibi işlemleride cihazınızda yapabiliyor.

High Sierra DNS Virüsü Nasıl Anlaşılır?

Sistem tercihleri >Ağ>Gelişmiş>DNS bölümünde sizin girmediğiniz bir dns varsa virüsü maruz kalmış olabilirsiniz.Tabi şunuda belirtmek isterim modeminizdeki Dns kontrol etmeniz gerekiyor.)Örnek Dns:82.163.143.135).Tabi şunu belirtmekte fayda var modeminizin farklı bir dns dağıtmadığına emin olmanız gerekiyor.

Konu hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşmınızı isteriz.Yorum bölümünden bizlere sorularınızı iletebilirsiniz

 

Macos High Sierra Dns virüsü sorunu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Macbook Pro Kapanma Sorunu

Macbook Pro Kapanma Sorunu 06 Aralık 2019

 • Kategoriler

 • ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  MacbookPro Klavye Değişimi (Ücretsiz) Apple Batarya Sorunu için Özür Diledi ! İndirim yapacak 2019 MacbookPro Özellikleri Macbook Pro Kapanma Sorunu Whatsapp’da yeni özellik.Grup konuşmalarına özel yanıt verme iOS 11.3 Güncellemesi Ne Zaman Yayınlanacak? İşte Detaylar.

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Apple Paylaşım - Tüm Hakları Saklıdır