Macbook Pro Kapanma Sorunu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Macbook Pro Kapanma Sorunu
Macbook Pro Kapanma Sorunu

Apple’ın yeni macbook pro cihazları kapanma sorunuyla gündemde.Donanım ve yazılım olarak güvenilen firmalar arasından en başta gelen Apple,Macbook Pro cihazlarının kapanma sorunu için birkaç çözüm yolu içeren makale yayınladı.

Apple,  Macbook Pro modelleri için  ortaya çıkan sorunlardan dolayı kullanıcılarına resmi internet sitesi üzerinden birkaç çözüm yolu yayınladı. Macbook Pro cihazlarında bataryanın dolu olmasına rağmen kapanma sorununu kabul ettiğini ve  açıkladığı çözümlerin problemi çözmemesi durumunda Apple Destek ile iletişime geçilmesi gerektiğini belirtti.

İşte Apple Sunduğu Çözüm Yöntemi;

13 inç MacBook Pro 2019 modeliniz bataryası yüzde 90 oranından daha fazla dolu ise bataryanızın doluluk oranı yüzde 90’ın altına indirin.

Bu adımdan sonra MacBook Pro’nuzu şarja takın ve bilgisayarda kullandığınız tüm uygulamalardan çıkın.

Uygulamları kapattıktan sonraki adımda, bilgisayarınızın kapağını kapatıp  uyku moduna geçirmeniz gerekiyor. Eğer bilgisayarınız kapağı kapandığında uyku moduna geçmiyorsa bu ayarları aktif etmeyi unutmamanız gerekiyor.

Son adımda ise bilgisayarınızın en az 8 saat boyunca şarjda kalması gerekiyor. Bu sürenin ardından bilgisayarınızı en son MacOS sürümüne güncelleyip adımları tamamlamış oluyorsunuz.

Apple tarafından belirtilen sorunun çözümü bu şekilde,eğer belirtilen çözümleri uyguladığınızda sorununz çözülmediyse Apple Destek hattıyla iletişime geçmeniz gerekiyor.

 

 

 

Macbook Pro Kapanma Sorunu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Kategoriler

 • ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Yeni Macbook Air Özellikleri ve Çıkış Tarihi iPhone X Face ID Nasıl Kapatılır veya Sıfırlanır ? High Sierra’da Kopyala Yapıştır Sorunu Nasıl Çözülür? iOS 11.2.1 Güncellemesi Yayınlandı! İşte Yenilikler Microsoft Office 2019 Mac indir Full Sürüm MacOS 10.13.4 Yayınlandı.

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Apple Paylaşım - Tüm Hakları Saklıdır