Macbook Pro Kapanma Sorunu

Apple’ın yeni macbook pro cihazları kapanma sorunuyla gündemde.Donanım ve yazılım olarak güvenilen firmalar arasından en başta gelen Apple,Macbook Pro cihazlarının kapanma sorunu için birkaç çözüm yolu içeren makale yayınladı.

Apple,  Macbook Pro modelleri için  ortaya çıkan sorunlardan dolayı kullanıcılarına resmi internet sitesi üzerinden birkaç çözüm yolu yayınladı. Macbook Pro cihazlarında bataryanın dolu olmasına rağmen kapanma sorununu kabul ettiğini ve  açıkladığı çözümlerin problemi çözmemesi durumunda Apple Destek ile iletişime geçilmesi gerektiğini belirtti.

İşte Apple Sunduğu Çözüm Yöntemi;

13 inç MacBook Pro 2019 modeliniz bataryası yüzde 90 oranından daha fazla dolu ise bataryanızın doluluk oranı yüzde 90’ın altına indirin.

Bu adımdan sonra MacBook Pro’nuzu şarja takın ve bilgisayarda kullandığınız tüm uygulamalardan çıkın.

Uygulamları kapattıktan sonraki adımda, bilgisayarınızın kapağını kapatıp  uyku moduna geçirmeniz gerekiyor. Eğer bilgisayarınız kapağı kapandığında uyku moduna geçmiyorsa bu ayarları aktif etmeyi unutmamanız gerekiyor.

Son adımda ise bilgisayarınızın en az 8 saat boyunca şarjda kalması gerekiyor. Bu sürenin ardından bilgisayarınızı en son MacOS sürümüne güncelleyip adımları tamamlamış oluyorsunuz.

Apple tarafından belirtilen sorunun çözümü bu şekilde,eğer belirtilen çözümleri uyguladığınızda sorununz çözülmediyse Apple Destek hattıyla iletişime geçmeniz gerekiyor.

 

 

 

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz