iPhone ve iPad’de VPN Kullanma 2019

Türkiye üzerinde işe yarayan çoğu site yasaklı durumda.Bu sebepten dolayı herkes bir çözüm aramakta.Bu yazımızda iPhone ve iPad’de yasaklı sitelere nasıl girileceğini sizlere aktaracağım.

Bilindiği üzere İnternete çıkış verileriniz sağlayıcı firmalar tarafından kayıt altında tutulmaktadır.VPN firmaları her ne kadar girdiğiniz siteleri kayıt altına almadıklarını belirtselerde, bağlandığınız ülkenin yasaları gereği eğer talep edilirse bu bilgileri iletmek zorunda.VPN kullanmak isteyenlerin ilk dikkat edeceği husus şifreleme yöntemidir.Size tavsiye olarak alacağınız VPN programının 256 bit şifreleme sistemli olmasına dikkat edin. Bu bilgileri verdikten sonra şimdi kullanabileceğimiz VPN programlarını tanıtmaya geçelim.

1:Aloha Web Browser

Harika bir VPN tarayıcı. Kullanımı kolay ve bağlantı hızı muhteşem bir program.Uygulamayı yükledikten sonra tek yapmanız gereken sol tarafta bulunan kalkan simgesine tıklamak.

 

2:ExpressVPN

Bir diğer hızlı VPN programlarından diğeri ExpressVPN.Kapsamlı bir VPN servisi arıyorsanız bu programı kullanabilirsiniz. Tek dezavantajı ücretsiz olmaması 🙂 . Ücretsiz destek yerine 30 günlük bir para iade garantisi desteği sağlıyor .Tavsite ettiğim VPN programları arasındadır.

 

3:Windscribe

Ayda  10GB’lık veri kullanımı hakkı veren Windscribe VPN programı gizlilik ön planda tutuyor. Tek dezavantajı Netflix gibi yayın servislerindeki coğrafi engelleri atlayamazsınız.Diğer VPN programlarından avantajıda reklam engelleme özelliğinin olması. Kanada merkezli bir VPN programı olan Windscribe 50 ülkeye yakın sunucu desteği sunuyor.

 

Yapılan Yorumlar ( 6 )
 1. Tuğçe dedi ki:

  Aloha programını tercih ettim.Teşekkürler bu güzel anlatım için

 2. thecrow dedi ki:

  güzel paylaşım teşekkürler

 3. Gecce dedi ki:

  Paylaşım için tesekkurler

 4. Berkay noyan dedi ki:

  Elinize sağlık güzel paylasim

 5. murat dedi ki:

  Aloha en pratiği ve kullanışlısı .İnanılmaz derecede hızlı bir vpn.Ücretsiz olup kotasız ve bu kadar hızlı vpn sundukları için teşekkür etmek gerekiyor 😀

 6. yılmaz dedi ki:

  Bilgi için teşekkürler . Güzel bir tanıtım

Yorum Yaz