İPhone ve iPad’de Harici Ses ile Ekran Kaydetme

İPhone veya iPad’inizi kullanarak ekran kaydı yaparken harici sesi kaydetmek istiyor musunuz? Bu özellikle telefonunuzda eğitim videoları ,tanıtım videoları ya da başka bir çok alanda videolarınızı kendi sesinizle kaydebilirsiniz.

Biliyorsunuz ki hayatımıza ilk olarak 2017’de iOS 11’in piyasaya sürülmesiyle birlikte ekran kaydetme özelliği tanıtıldı. Bu, kullanıcıların ekranlarının kısa kliplerini kaydetmelerine ve çeşitli amaçlarla diğer kullanıcılarla paylaşmalarına tanıyor. Ancak, ortamınıza ses kaydetmek için cihazın dahili mikrofonunu kullanmanızı sağlayan bu gizli özelliği fark etmemiş olabilirsiniz.

Size anlatacağım bu özellikle beraber bir dahaki sefere ekranınızı kaydederken mikrofonunuzu kullanmak isteyebilirsiniz.Bu makalede, hem iPhone hem de iPad’de harici ses ile ekranı nasıl kaydedebileceğinizi tam olarak size anlatacağım.

İPhone ve iPad’de Harici Ses ile Ekran Kaydetme

Ekran Kaydı, iOS 11 veya sonraki sürümlerini çalıştıran iPhone’lar ve iPad’ler için Kontrol Merkezi’nde geçiş olarak hızla erişilebilen bir özelliktir. Bu özelliğin gizli kalmış bir detayı var .Ekran kaydı alırken kendi sesinizi ya da çevrenizdeki sesleride kaydedebilirsiniz.Peki bu nasıl oluyor mikrofonumu nasıl aktif edebilirim. Yani, daha fazla uzatmadan, özelliği anlatmaya başlayalım.

1:İPad, iPhone X veya daha yeni bir iOS cihazı kullanıyorsanız, Kontrol Merkezi’ne erişmek için ekranın sağ üst köşesinden aşağı doğru hızlıca kaydırın. Ancak, iPhone 8 veya daha eski bir cihaz kullanıyorsanız ekranın altından yukarı doğru hızlıca kaydırın.

2:Ekran kaydı seçeneğinde mikronu aktif etmemiz gerekiyor.Aktif etmek için ekran kayıt simgesine uzun basın. Ancak, iOS 11 veya 12 çalıştıran bir iPhone kullanıyorsanız, bunun yerine simgeye dokunmaya zorlamanız gerekiyor.

3:Mikrofonun varsayılan olarak kapalı olduğunu göreceksiniz. Açmak için simgeye dokunmanız yeterlidir.

4: Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, mikrofon simgesi etkinleştirildikten sonra kırmızıya döner ve harici ses kaydedeceğini gösterir.

İşte bu, şimdi iPhone veya iPad ekranınızı harici ses ile nasıl kaydedeceğinizi biliyorsunuz.

Mikrofon açıkken, iPhone’unuz sesi arka planda kaydeder, bu da birden fazla durumda yararlı olabilir.

Bu arada , kayıt işlemleri için dahili mikrofonu kullanmak zorunda değilsiniz . Kulaklıklarınızı bağlayabilir ve harici ses için dahili mikrofonu kullanabilirsiniz.

Bir podcast, film veya müzik prodüksiyonu, sesli kitaplar veya hatta bir YouTube öğreticileri yapmak gibi profesyonel düzeyde ses kaydetmeyi planlıyorsanız, harici bir mikrofon bağlayabilir ve bunu bir ses kaynağı olarak kullanabilirsiniz.

İOS ve iPadOS’taki ekran kayıt işlevselliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi ve görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz