iPhone Etkinleştirme Sorunu ve Çözümü

Apple tarafına kullanıcılar tarafından oldukça epey iletilen sorunlardan biride iphone etkinleştirme sorunu.Kullanıcıların belirttiği sorunlara göre etkinleştirme sorunu ve sim kart desteklenmiyor hatası oldukça fazla.Apple bu konuda bir rehber yayınladı.Bu rehberde hangi işlemleri yapılması ve sorunun nasıl çözüleceğine dair işlemler bulunuyor.

Neden “servis yok” hatası alıyorum?

 iPhone servis sorunlarına çözüm bulmadan önce bunun hangi problemlerden kaynaklandığını bulmamız gerekiyor. Yazımızda belirttiğimiz durumlar servis sorunlarının başlıca nedenleridir;

 • Operatörünüz veya hesabınızla ilgili sorunlar: Operatör sahte bir işlemden şüpheleniyorsa veya cihazınızın hücresel servis alması engelleniyorsa, bu servisinizi etkiler.
 • Sim kart hasarı: SIM kartınız bir şekilde hasar görmüşse, şebeke operatörünüze erişemeyebilir ve bunun sonucunda iPhone’unuz bulamayabilir.
 • Zayıf ağ: Bulunduğunuz yerde yetersiz şebeke kapsama alanı da olabilir. Şebeke operatörünüz tüm alanları kapsamamış olabilir, bu nedenle iPhone’unuz belirli bölgelerde bağlanamayabilir.
 • Yazılım sorunu: iPhone’unuzdaki yazılım hataları ağ bağlantısına da engel olabilir. Örneğin, üçüncü taraf bir uygulamayı indirir indirmez veya iOS güncellendiğinde servis sorunu başlarsa, yazılımla ilgilidir.
 • Deprem: Deprem anlarında aşırı yoğunluktan dolayı şebekeler çökmektedir. Bu nedenle servis yok veya aranıyor hataları alabilirsiniz.

iPhone Etkinleştirme sorunu için Yeni Rehber Yayınlandı

Rehberin yayınlanma sebepleri arasında iPhone etkinleştirme sorununa ve SIM kartı desteklenmiyor sorunu ile karşılaşan kullanıcıların hangi işlemleri yapması gerektiği anlatılıyor.Rehberde yayınlanan adımlara göre çözüm şu şekilde ;

Şu adımları izleyin

 1. Sistem Durumu sayfasındaki listeyi kontrol edin. iOS Aygıtını Etkinleştirme ifadesinin yanında yeşil renkli bir işaret yoksa iPhone’unuzu etkinleştirmeyi daha sonra deneyin.
 2. iPhone’unuzu etkinleştirirken parolanızı girmeniz istenirse parolayı girin. (Parola isteniyorsa iPhone’umu Bul’da Etkinleştirme Kilidi etkinleştirilmiş olabilir.)
 3. iPhone’unuzu yeniden başlatın.
 4. Hücresel veri bağlantısı kullanıyorsanız bunun yerine güvenilir bir Wi-Fi ağına bağlanın.

Hâlâ etkinleştiremiyorsanız iPhone’unuzu iTunes aracılığıyla etkinleştirme adımlarını izleyin:

 1. macOS’in en son sürümünü veya iTunes’un en son sürümünü kullandığınızdan emin olun.
 2. Bilgisayarınızın internete bağlı olduğundan emin olun.
 3. iPhone’unuzla birlikte gelen kabloyu kullanarak iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın. Bilgisayarınızda aygıtınızı bulun.
 4. Bilgisayarınız, iPhone’unuzu algılayıp etkinleştirirken bekleyin:
  • “Yeni Olarak Ayarla” veya “Yedekten Geri Yükle” şeklinde bir uyarı görürseniz iPhone’unuz etkinleştirilmiştir.

Bilgisayarınızda SIM kartın uyumlu olmadığı şeklinde bir hata iletisi görürseniz operatörünüzle irtibat kurun.

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz