iPhone 11 Yeşil Ekran Sorunu ve Çözümü

 Birkaç gündür iPhone 11 telefonlarında yer alan yeşil ekran sorunu gündemde.iPhone 11 kullanıcıları son güncellemeyle birlikte cihazlarında yeşil ekran yaşadığını belirtiyor.

iPhone 11 Pro ve Pro Max modellerinde karşılaşılan sorun, kısa sürede olsa cihazı kullanılamaz hale getiriyor.

iPhone 11 Yeşil Ekran Oluyor.Bu sorunu nasıl çözerim?

Bu sorun farklı şekillerde karşınıza gelebilir.Gece modunu açıp kapattığınızda ya da ekran parlaklığını  en aza indirdiğinizde ekran tamamen yeşil tonlarına dönüyor olabilir.Tekrar belirtmekte fayda var bu sorun iPhone 11 ana telefonunda yaşanan bir sorun değil. iPhone 11 Pro ve Pro Max yeşil ekran sorunu da yaşanabiliyor.

Ekranın yeşile dönme sorunu çözmek için şimdilik kullanıcıların cihazlarını yeniden başlatması gerekiyor. Bazı kullanıcılar sadece yeniden başlatmanın yeterli olduğunu belirtiyor.

Bu sorun ne zaman ortaya çıktı diye sorarsanız ,bu sorunu yaşayan kullanıcıların iOS 13.4.1 güncellemesiyle beraber bu hatayla karşılaştıklarını ve son çıkan iOS 13.5.1 sürümü sonrasında da hatanın devam ettiğini öğrendik. Apple tarafında bir doğrulama yapılmadığı için olası çözümler için tek çare telefonu yeniden başlatma.

Sorun yazılım hatası olarak görülyor.Böyle bir sorunla karşılaştığınızda donanımsal bir sıkıntı varmış gibi düşünmeyin. Böyle bir sorun donanımsal olsaydı eğer çoğu cihazda bu sorunla karşılaşılmazdı. Apple’ı bu hatayı ortadan kaldırması için güncelleme yayınlaması gerekiyor

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz