İpad’e Mouse ve Trackpad Nasıl Tanıtılır?

İPadOS 13.4’ün açıklanmasıyla Apple, iPad’lerine Bluetooth mouse ve Trackpad desteği getirdi. Bu makalede,tanıtmak istediğiniz aygıtı iPad’inize nasıl tanıtabileceğiniz anlatılıyor.

İlk olarak ipadimizin sürümünü kontrol etmek.Ayarlar uygulamasını başlatıp Genel -> Yazılım Güncelleme’ye giderek cihazınızın ‌iPadOS‌ 13.4 sürümüne güncellenip güncellenmediğini kontrol edebilirsiniz .

Not : Güncelleme, Magic Mouse, Magic Mouse 2, Magic Trackpad, Magic Trackpad 2 ve üçüncü taraf USB ve Bluetooth fare seçenekleri için destekler.

İPad‌’inize Mouse  veya Trackpad Nasıl Bağlanır

  1. ‌İPad’inizdeki Ayarlar uygulamasını başlatın .
  2. Bluetooth’a dokunun .
  3. Trackpad veya mousenuzu seçin, ardından eşleştirme modunda ve “iPad” inizin yakınında olduğundan emin olun.

4: İzleme dörtgeniniz veya fareniz, Diğer Cihazlar altındaki Bluetooth       ayarlarında görünmelidir. ‌İPad’inize bağlamak için adına dokunun.

Bağlandıktan sonra, giriş cihazınız açık olduğu ve yakın olduğu sürece Cihazlarım listesinde otomatik olarak görünecektir.

Mouse veya Trackpadi ‌iPad’inizden Çıkarma

  1. ‌İPad’inizdeki Ayarlar uygulamasını başlatın .
  2. Bluetooth’u seçin .
  3. Cihazım altında listelenecek olan mousenuzu veya trackpadi yanındaki Bilgi düğmesine (çevrili “i” simgesi) dokunun veya tıklayın .
  4. Bağlantıyı Kes’i seçin .

Alternatif olarak Bu Cihazı Unut’u seçebileceğinizi unutmayın , ancak bunu yaptığınızda, ‌iPad’inizle tekrar kullanmak isterseniz farenizi veya izleme dörtgeninizi manuel olarak yeniden eşleştirmeniz gerekir.

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz