iOS 11.2.1 Güncellemesi Yayınlandı! İşte Yenilikler

Apple bugün iPad,iPhone ve iPod touch modelleri için iOS 11.2.1 güncellemesini yayınladı.Peki bu güncellemede yenilikler nedir? Hangi sorunlar için çıkarıldı.

Yeni güncelleme Apple’ın sürüm notlarına göre , Ev uygulamasını paylaşan kullanıcıların uzaktan erişimini etkisizleştirmesine neden olan bir hata dahil birçok sorunu gideriyor.

iPad,iPhone ve iPod Touch cihazlarında HomeKit özelliğini kullanan kişilerin bu güncellemeyi mutlaka yüklemesi gerekmektedir.Eğer bu özelliği kullanmıyorsanız yüklemek için acele etmenize gerek yok.

Güncellemeyi nasıl yüklerim?

Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsünden  indirip kurabilirsiniz.Tabi uyarı yapmakta fayda var cihazınızın yedeğini her ihtimale karşı almayı unutmayın.

Peki HomeKit Nedir?

Bazılarınız bu yazıyı okuyor ve HomeKit özelliğinin ne işe yaradığını ya da ne amaçla kullanıldığını merak ediyor olabilirsiniz.

 HomeKit cihazları, akıllı ampüller, termostatlar, fanlar, kameralar, ısıtma ve soğutma, prizler ,birçok aksesuar ve cihazlara internet aracılığıyla bağlanmanızı sağlar . HomeKit donanımlı cihazlar, bir IOS cihazından Siri aracılığıyla veya “Ev” uygulaması aracılığıyla etkileşime sokulabilir.Örneğin, HomeKit özellikli akıllı ampuller, “Hey Siri, yatak odası ışıklarını aç” gibi bir ses komutu yayınlayarak Ev uygulaması veya Siri aracılığıyla uzaktan açılabilir.

HomeKit kullanıyorsanız veya HomeKit’i kullanmayı planlıyorsanız, olası bir güvenlik sorunu olmadan HomeKit cihazlarını kullanmaya devam edebilmek için iOS 11.2.1’e güncelleyebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz