Eski iPhone’lar Neden yavaşlıyor?

Eski iphone modelleri neden yavaşlıyor?Apple tarafından bu konu ile ilgili bir açıklama geldi ve eski modellerini yavaşladığı kabul etti.

 

Peki neden eski iphone’lar yavaşlıyor?

Reddit kullanıcısı ; güncelleme sonrası yavaşlayan telefonunu batarya değişimini yaptıktan sonra gözle görülür bir değişikliğin ve hızın olduğunu görsellerle açıklamıştı.Çıkan haberler sonrası Geekbench‘in sahibi testler paylaşmış ve iddaa sahibinin tespitlerini onaylamıştı.

Apple bu konu hakkında ne açıklama yaptı ?

Hedefimiz, genel performans ve cihaz ömrünü uzatan müşteri deneyimi sunmaktır. Lityum-iyon piller; soğuk şartlarda, düşük şarja sahipken veya zamanla eskidikçe, elektronik bileşenlerinin korunması için en yüksek akımtaleplerini karşılayamıyor ve bu da cihazın beklenmedik şekilde kapanmasına neden oluyor. Geçen yıl, iPhone 6, iPhone 6s ve iPhone SE‘nin, bu sebepten dolayı aniden kapanmasını engelleyen sorununu güncellemeler ile çözdük. Bu özelliği şimdi iOS 11.2 ile iPhone 7‘ye de getiriyoruz ve gelecekte de diğer ürünlerime getirmeyi planlıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Ortaya çıkan sonuca bakılırsa yeni çıkan ios güncellemeleri cihazı yavaşlatmıyor,yavaşlamanın bataryadan kaynaklı olduğunu ve batarya değişimi sonrası tekrardan cihazdan performans alınacağı ortaya çıkmış oldu.Apple’ın bu açıklamayı daha önceden yapması çok  mantıklı bir davranış olabilirdi,çünkü bu sorun yüzünden cihazlarını değiştiren oldukça geniş bir kitle var.

Bu konuda sizinde düşüncelerinizi almak isteriz? Yorum bölümünden görüşlerinizi bize aktarabilirsiniz.

 

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz