Eski iPhone’lar Neden yavaşlıyor?

Ana Sayfa » DİĞER » Eski iPhone’lar Neden yavaşlıyor?
Eski iPhone’lar Neden yavaşlıyor?

Eski iphone modelleri neden yavaşlıyor?Apple tarafından bu konu ile ilgili bir açıklama geldi ve eski modellerini yavaşladığı kabul etti.

 

Peki neden eski iphone’lar yavaşlıyor?

Reddit kullanıcısı ; güncelleme sonrası yavaşlayan telefonunu batarya değişimini yaptıktan sonra gözle görülür bir değişikliğin ve hızın olduğunu görsellerle açıklamıştı.Çıkan haberler sonrası Geekbench‘in sahibi testler paylaşmış ve iddaa sahibinin tespitlerini onaylamıştı.

Apple bu konu hakkında ne açıklama yaptı ?

Hedefimiz, genel performans ve cihaz ömrünü uzatan müşteri deneyimi sunmaktır. Lityum-iyon piller; soğuk şartlarda, düşük şarja sahipken veya zamanla eskidikçe, elektronik bileşenlerinin korunması için en yüksek akımtaleplerini karşılayamıyor ve bu da cihazın beklenmedik şekilde kapanmasına neden oluyor. Geçen yıl, iPhone 6, iPhone 6s ve iPhone SE‘nin, bu sebepten dolayı aniden kapanmasını engelleyen sorununu güncellemeler ile çözdük. Bu özelliği şimdi iOS 11.2 ile iPhone 7‘ye de getiriyoruz ve gelecekte de diğer ürünlerime getirmeyi planlıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Ortaya çıkan sonuca bakılırsa yeni çıkan ios güncellemeleri cihazı yavaşlatmıyor,yavaşlamanın bataryadan kaynaklı olduğunu ve batarya değişimi sonrası tekrardan cihazdan performans alınacağı ortaya çıkmış oldu.Apple’ın bu açıklamayı daha önceden yapması çok  mantıklı bir davranış olabilirdi,çünkü bu sorun yüzünden cihazlarını değiştiren oldukça geniş bir kitle var.

Bu konuda sizinde düşüncelerinizi almak isteriz? Yorum bölümünden görüşlerinizi bize aktarabilirsiniz.

 

Eski iPhone’lar Neden yavaşlıyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Kategoriler

 • ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  iOS 11.2.5 güncellemesi yayınlandı.İşte Detaylar! 2018 MacBook Pro Modelleri.İşte Yeni Modeller Apple Batarya Sorunu için Özür Diledi ! İndirim yapacak Eski iPhone’lar Neden yavaşlıyor? Mojave Cache Cleaner (Önbellekleri temizleyin, gizli OS X ayarlarına erişin ve daha fazlasını yapın) Adobe Creative Cloud Full 2019 /2020 Mac

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Apple Paylaşım - Tüm Hakları Saklıdır