Football Manager 2020 Lisans Sorunu Çözümü

1 Kasım 2019  tarihi itibariyle Football Manager 2020  sevenleriyle kavuştu ,yeni çıkmasına rağmen oyunu oynayan kişilerin yaşadığı gözlerden kaçmayan önemli bir sorun ile karşımıza çıkıyor.Football Manager kariyerine  Juventus’la başladıysanız bu sorunla karşılabilirsiniz. Takım seçim ekranında  Zebra adında bir takım görürseniz şaşırmayın gördüğünüz o takım Juventus. Bu durum tamamen FİFA ve PES’in birleşmesinden kaynaklı bir durum. Ben bu oyunu böyle oynamak istemiyorum diyorsanız yazımızda  Football Manager 2020 lisans sorunu çözümü ile ilgili vereceğimiz yönergeleri dikkatli bir şekilde okuyarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Football Manager 2020 Lisans Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Football Manager 2020 sezonunda Juventus dışında  birçok Brezilya ligi takımınında isimlerinin farklı olduğu gözlerden kaçmıyor. Bu lisans sorununun çözümü için size 7 maddede yapılması gerekenlerden bahsedeceğiz.

İşte çözümü

 1. Lisans sorununun çözüm işlemlerine başlamadan önce Football Manager 2020 oyununun kesinlikle ve kesinlikle bilgisayarınızda açık olmadığına dikkat etmelisiniz.
 2. İşlemlerin en başında bu linkte bulunan dosyayı bilgisayarınıza indirin
 3. İndirme işleminin ardından bilgisayarınızın veri tabanında bulunan “2001” adlı dosyaya erişmeniz gerekecektir. Bu dosyaya MAC ve Windows’ta erişmek için;

Windows için : Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Football Manager 2020\data\database\db\2001\

MAC için : /Users/[kullanıcı]/Library/Application Support/Steam/steamapps/common/Football Manager 2020/database/data/db/2001/

 1. 2001 klasörüne ulaştıktan sonra “Inc” adlı klasöre giriş yapın ve bu klasöründe içerisinde bulunan “All” klasörünü açın. Ulaştığınız yerde bulunan “Fake.inc / lic_dan_swe_fra.lnc / nleague.Inc” dosyalarının tümünü silin. Ardından bu bölümün içerisine 2. Adımda indirdiğiniz zip dosyasında bulunan dosyaları atın.
 2. İşlemlerde sona yaklaştınız, yapmanız gereken 2 tane işlem kaldı. Bunlardan biri 2001 klasörünün içerisinde bulunan “edt” klasörüne giriş yaparak “permanent” klasöründe bulunan “fake.edt” dosyasını silmek. Ardından “dbc” klasörüne gidin ve “zebra” olarak adlandırılmış 3 dosyayı tamamen silin.
 3. Son adıma geldik, dbc klasöründe bulunan permanent klasöründe bulunan “brazil_kits , forbidden names, licensing2 ve licensing2_chn” dosyalarının tamamını silin.

Bu yöntemleri uyguladığınızda sorunun çözüldüğünü göreceksiniz. Sorununuz çözülmediyse yorum bölümünde bize ulaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar ( 2 )
 1. Mevlüt Evrensel dedi ki:

  Merhaba,
  Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim.
  Mac için belirttiğiniz her işlemi yaptım ama olmadı.
  Oyunu steam aracılığıyla oynuyorum.
  Yardım edebilirseniz çok sevinirim.

 2. Mevlüt Evrensel dedi ki:

  Merhaba,
  MAC için belirttiğiniz her işlemi yaptım ama olmadı.

Yorum Yaz