Apple-iPhone Orijinal Olmayan Pil Değişimi Açıklaması

Ana Sayfa » GÜNCEL » Apple-iPhone Orijinal Olmayan Pil Değişimi Açıklaması
Apple-iPhone Orijinal Olmayan Pil Değişimi Açıklaması

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre artık orijinal olmayan pillerin değişimini, Apple tarafından yapabiliyorsunuz.iPhonelar Genius Bar’lar ve Apple Premium Reseller’de pil değişimi için uygun görülecek.

 

iPhonenunuzda eğer orijinal pil bulunmuyorsa cihazınız artık garanti dışı sayılmayacak.

Yapılan açıklama öncesi eğer piliniz yetkisiz değişim yapılmazsa ,orijinal olmayan pil takıldıysa cihazınız garanti dışı sayılıyordu.Yapılan açıklamayla birlikte artık pil değişimini yapabilirsiniz.

Yapılacak  değişimin  pille ilgisi yoksa  Apple Premium Reseller ve Genius Bar’lar artık orijinal olmayan pilleri  görmezden gelecekler. .iPhone’un pili dışında bir sorunun olması durumunda servis pilin orijinalliği ile ilgilenmeden destek sunacak.

Onarım için Apple’ın birde şartı bulunuyor.Üçüncü taraf pilin pilin şarj seviyesini yüzde 60’dan daha az bir seviyeyede olması gerekiyor.

Cihazda eksik ya da çok fazla yapışkan bulunması, pil tırnaklarının uçları kırılmış ise yalnızca orijinal pil değişimi yapılarak servis desteği sağlanacak. Bu tip sorunlarda orijinal olmayan bir pile sahip iPhone’un sorununun pille alakası olmasa bile onarım için pilin değiştirilmesi şartı bulunuyor.

Açıklama sonrası dünya çapındaki tüm Apple Store’larda ve Apple Premium Reseller’de belirtilen şartlarda servis desteği sağlanıyor.

iPhone batarya değişim fiyatları aşağıdaki gibidir.

 

 

Apple-iPhone Orijinal Olmayan Pil Değişimi Açıklaması - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Kategoriler

 • ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Adobe Photoshop “could not complete your request because the file was not found ” hatası ve çözümü Whatsapp’da yeni özellik.Grup konuşmalarına özel yanıt verme macOS Catalina’da iCloud Şartlar ve Koşullar Hatası Çözümü iOS 11.2.5 güncellemesi yayınlandı.İşte Detaylar! Instagram’da Gönderilen Mesajı Geri Alma Parallels Desktop Business Edition 14.1.3

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Apple Paylaşım - Tüm Hakları Saklıdır